KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY
W ramach projektu edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka” klasa siódma Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie zrealizowała temat: 2 „Kto pierwszy ten lepszy” z II modułu Matematyczne podróże świecie.
Uczniowie wyznaczali prędkości w różnych sytuacjach. Każda z grup miała inny sposób przemieszczania się: biegając, skacząc na jednej nodze, nosząc na barana innych oraz samochodu sterowanego pilotem. Doświadczenia zostały wykonane w szatni gdzie każde ciało przebyło drogę 20 metrów, uczniowie dokonali pomiaru czasu na kilku urządzeniach, aby wynik był bardziej dokładny. Następnie każda ekipa wyznaczyła prędkość dla swojego ciała i porównaliśmy otrzymane wyniki.


